Opublikowano: 15 listopada 2018

Od 10 listopada 2018 r. do 6 stycznia 2019 r. oglądać można wystawę „100 lat temu w Tomaszowie. Tomaszów i tomaszowianie w latach 1914-1920”, zorganizowaną w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaprezentowano na niej obiekty związane z walką o odzyskanie niepodległości oraz życiem codziennym miasta: odznaczenia, broń, dokumenty, pocztówki, fotografie, monety i banknoty. Na szczególną uwagę zasługują liczne pocztówki patriotyczne, a także odznaczenia i dokumenty tomaszowian pochodzące z prywatnych zbiorów kolekcjonerów. Za udostępnienie unikatowych obiektów szczególnie dziękujemy Panom Tadeuszowi Zarębskiemu i Markowi Młynarczykowi.

Serdecznie zapraszamy!

dr Daniel Warzocha
Asystent działu historyczno-numizmatycznego

Zobacz również

Zapraszamy na odczyt prof. Witolda Jarno
Polskie Towarzystwo Historyczne Koło w Tomaszowie Mazowieckim, Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego i Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na odczyt...
Więcej
„Ja ileż wam winienem, o domowe drzewa” Adam Mickiewicz Pan Tadeusz (Księga IV, Dyplomatyka i łowy) Za nami spacer Pod koronami tomaszowskich...
Więcej

Partnerzy

Kontakt

Muzeum w Tomaszowie Maz. im. Antoniego hr. Ostrowskiego

ul. POW 11/15
97-200 Tomaszów Mazowiecki

Godziny otwarcia

Pon. nieczynne dla zwiedzających
Wt. 9:00 – 16:00
Śr. 9:00 – 16:00
Czw. 9:00 – 16:00
Pt. 9:00 – 16:00
Sob. 10:00 – 16:00
Niedz. 10:00 – 16:00

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 16:00

Cennik biletów