Opublikowano: 19 maja 2010

13 maja br. w tomaszowskim Muzeum odbyło się uroczyste otwarcie Letniego Salonu Artystycznego w którym prezentujemy twórczość członków Stowarzyszenia Amatorów Plastyków. Tegoroczny Salon otworzyliśmy wystawą „Bajkowe fotografie. Fotomontaże Bogny Hes”.

Bogna Hes zaprezentowała 31 prac które wykonała na przestrzeni kilku ostatnich lat.
Autorka interesuje się fotografią artystyczną. Fotografuje ludzi głównie dzieci , to one są bohaterami jej bajkowych fotomontaży. Nie pomija przyrody, architektury, czy interesujących wydarzeń, bo we wszystkim znajduje inspirację do tworzenia ciekawych  prac . Potrafi dostrzec piękno w kołyszących się liściach, nurcie rzeki czy falującym morzu. Jej fotomontaże mają bardzo realistyczną formę, osadzoną w bajkowej scenerii, w którą wpisuje dziecko jako głównego bohatera. Są to prawdziwe dzieła sztuki jakie może stworzyć bystre oko fotografa przy pomocy współczesnych środków techniki – Photoshopa. Licznie przybyli goście byli zachwyceni Jej pracami. Wernisaż zakończył się sesją zdjęciową w której uczestniczyła autorka i grupa dzieci która odegrała bardzo ważną rolę w tworzeniu ekspozycji.

Wystawa “Bajkowe fotografie. Fotomontaże Bogny Hes” jest dedykowana głównie dzieciom. To one będą 1 czerwca obchodzić swoje wielkie i ważne święto. Ekspozycję będzie można oglądać w tomaszowskim Muzeum do 6 czerwca 2010 r. Mamy nadzieję że wystawa spotka się z serdecznym odbiorem naszych gości .  Zapraszamy.