Biennale 2015 – malarstwo w zasięgu ręki

Opublikowano: 24 listopada 2015

Od 20 listopada 2015 tomaszowskie Muzeum tradycyjnie zaprasza na wystawę, która jest podsumowaniem dwuletniej pracy artystycznej, osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim.

Tym razem 21 twórców zaprezentowało 53 płótna. Wystawa została zorganizowana w ramach długoletniej współpracy tomaszowskiego Muzeum i SAP-u, która trwa od 1996 roku.
Osoby o różnych profesjach, obdarzeni talentem malarskim i umiejętnością postrzegania piękna, zaprezentowali na wystawie prace w różnych technikach malarskich.

Wystawa, którą Państwu proponujemy, jest tylko wybranym fragmentem twórczości członków SAP i pokazuje różnorodne zainteresowanie tematem. Oprócz pejzaży zobaczymy także architekturę, portrety, collage i malarstwo abstrakcyjne. Nie zabraknie malowniczej florystyki.

Wystawę zatytułowaną „Biennale 2015. Twórczość artystyczna SAP” będzie można oglądać do 10 stycznia 2016 r. w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego. (sala wystaw czasowych)
Grażyna Srebrzyńska
St. Renowator działu sztuki