Dzika, piękna, naturalna.

Opublikowano: 2 października 2015

W sali wystaw czasowych tomaszowskiego Muzeum, w dniach od 2. X-do 15. XI, prezentowana będzie wystawa fotograficzna przedstawiająca przyrodę Białowieskiego Parku Narodowego. Autorami zdjęć są: Renata i Marek Kosiński, Mateusz Szymura, Tomasz Kołodziejczak, Andrzej Keczyński, Grzegorz Okołów, Karol Zub. Na wystawę składa się 47 fotografii.

Autorzy zdjęć są zawodowo i życiowo związani z Białowieskim Parkiem Narodowym. Wybrane na ekspozycję zdjęcia, podkreślają przyrodniczą pasję i wrażliwość autorów. Opatrzone są tekstem edukacyjnym.

Puszcza Białowieska to ostatni na niżu Europy las naturalny, o charakterze pierwotnym. W jej centralnej części znajduje się Białowieski Park Narodowy. Jest to najstarszy park narodowy w Polsce. W 1979 roku Białowieski Park Narodowy został wpisany przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości.

Symbolem Parku jest największy lądowy ssak Europy – żubr. Obecnie w Puszczy Białowieskiej żyje na wolności około 300 osobników, jest to najliczniejsza populacja wolnościowa żubra na świecie.

Wystawie towarzyszyć będą zajęcia edukacyjne. Serdecznie zapraszamy.

puszcza1.jpg