Opublikowano: 8 marca 2016

W dniach 5-6 marca odbyła się w tomaszowskim muzeum II Wystawa-Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich pn. SKARBY ZIEMI.

Na wystawie zaprezentowało się 20 wystawców z całego kraju, eksponując piękną biżuterię, niezwykłe wyroby jubilerskie i skamieniałości z całego świata. Imprezie towarzyszyły dodatkowe wydarzenia w postaci wystawy fotograficznej pn. „Odtworzenie insygniów królewskich ostatnich Królów Polski”, wykład Sylwestra Małochy pt. „Poławianie bursztynu” oraz lekcje geologii. Każdy kto wziął udział w giełdzie mógł kupić biżuterię z kamieni szlachetnych i półszlachetnych, okazy minerałów i skamieniałości z całego świata, czy literaturę fachową.

Na koniec odbyła się loteria w której rozlosowano wśród klientów giełdy trzy nagrody w postaci „szczotek ametystowych”.
Zapraszamy serdecznie za rok.