Opublikowano: 23 października 2009

„Kobiety w czasach biblijnych”.

Taki tytuł nosi nowa czasowa ekspozycja archeologiczna prezentowana w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego.

Wystawa powstała inicjatywy profesora Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji, Wolfgana Zwickela potrwa od 15 września do 6 grudnia 2009 roku. Ukazuje ona wybrane aspekty życia kobiet w świetle dwóch źródeł: Biblii i archeologii. Przed przybyciem do Tomaszowa Mazowieckiego była prezentowana w wielu muzeach w Niemczech, Austrii, na Węgrzech, a także w Polsce.

Rola kobiety w społeczeństwie i rodzinie jest tematem zawsze aktualnym, a w czasach współczesnych jest to problem wręcz pierwszorzędny.

Serdecznie Państwa zapraszamy do zwiedzenia tej niezwykle interesującej ekspozycji.

dr Mariusz Ziółkowski