Koncert Piotra Przedbory

Opublikowano: 18 grudnia 2014

Koncert dla mieszkańców naszego Miasta – 30.12.2014 godz. 18.30

Wstęp wolny, Muzeum ul.P.O.W. 11/15

Polski gitarzysta klasyczny; urodził się w 1994 w Tomaszowie Mazowieckim. Jest muzykiem wybitnie uzdolnionym.
Jako 13-latek otrzymał stypendium „Młoda Polska” ministra kultury. Wsparło ono zakup gitary u Grega Smallmana, słynnego lutnika z Australii, prawdopodobnie jedynej w Polsce.
Jest trzykrotnym stypendystą Marszałka Województwa Łódzkiego,wielokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Brał udział w ponad 20 konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich, zdobywając dziewiętnaście pierwszych miejsc oraz trzy razy otrzymując Grand Prix (Chorwacja, Hiszpania, Serbia, Polska, Niemcy, Austria). Koncertuje w Polsce, jak i poza jej granicami, m.in. w Hiszpanii, Francji, Niemczech, Austrii, Serbii, Chorwacji. Obecnie jest studentem na Uniwersytecie Muzycznym im. F.Chopina w Warszawie.
Jest uczniem Judicaëla Perroya z Paryża, jednego z najlepszych gitarzystów na świecie. W wieku 19 lat nagrał już debiutancką płytę w wytwórni Dux, jednym z najważniejszych polskich wydawnictw. Ten debiut był możliwy dzięki wsparciu, Marszałka Województwa Łódzkiego,Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz Ceramiki Paradyż.

ppplakat2.jpg