Opublikowano: 27 lipca 2012

„Malarstwo i grafika Teresy Dura” to wystawa którą prezentujemy w ramach Letniego Salonu Artystycznego w tomaszowskim Muzeum.

Autorka, Teresa Dura pokazuje 35 prac o różnorodnej tematyce m.in. możemy zobaczyć portrety, pejzaże, martwą naturę etc. Prace wykonane są różnymi technikami – pastelą suchą i olejną, piórkiem, akwarelą i olejem. Najstarszy obraz pochodzi z 1969 r. a w większości malarka pokazuje prace z ostatnich dwóch lat.

Teresa Dura nie jest tomaszowianką z urodzenia, ale z tym miastem związana jest od wielu lat. Tutaj ukończyła I Liceum Ogólnokształcące i jest absolwentką tomaszowskiego Policealnego Studium Budowlanego. Obecnie pracuje w Mazowieckiej Spółce Gazowniczej w Rozdzielni Gazu w Tomaszowie Maz.

Od dzieciństwa lubiła malować. Pierwsze kroki stawiała uczestnicząc w zajęciach plastycznych prowadzonych przez p. Marię Bunzel w Młodzieżowym Domu Kultury, gdzie zdobywała wiedzę z zakresu sztuki i rozwijała swoje uzdolnienia artystyczne. Tam też miała okazję po raz pierwszy pokazać swoje obrazy . Do Stowarzyszenia Amatorów Plastyków wstąpiła w 1988 r. i przypieczętowała to I indywidualną wystawą która miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Maz. Od trzech lat sprawuje funkcję Prezesa SAP.
Wystawa  w tomaszowskim Muzeum której wernisaż odbył się 26 lipca 2012 r.  jest III indywidualną wystawą Teresy Dura.
Od 2011 roku Teresa Dura jest pełnoprawnym członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Łódzkiego.

Wystawę  „Malarstwo i grafika Teresy Dura” można oglądać do 26 sierpnia 2012 r.

Grażyna Srebrzyńska
Opiekun działu