Migawki przyrodnicze z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic

Opublikowano: 25 października 2018

Otwieramy serię MIGAWEK PRZYRODNICZYCH Z TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO I OKOLIC, czyli zdjęcia ciekawych obiektów przyrodniczych z krótkim opisem.

Skrzynki dla nietoperzy typu Stratmann zawieszone w Parku Solidarności w Tomaszowie Mazowieckim. Stanowią schron letni, a także miejsce rozrodu nietoperzy. Są odpowiednie dla różnych gatunków nocków, mopka, borowca wielkiego, karlika większego, gacka szarego i gacka wielkoucha. Wieszane w grupach, na wysokości 2-5 metrów nad ziemią, od strony południowej. Nietoperze skutecznie ograniczają populacje dokuczliwych owadów. Nocek rudy w ciągu nocy może złowić około pięciuset komarów. Warto zaprosić nietoperze do własnego ogrodu.

dscf2154.JPG