Opublikowano: 26 marca 2018

Dyrektor Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego i opiekun działu sztuki,  serdecznie zapraszają nauczycieli oraz dzieci i młodzież, do udziału w organizowanych przez naszą placówkę wstępnych Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży w wieku od 5 do 18 lat,
pt.: „ Moja Przygoda w Muzeum”.

Nawiązując do dotychczasowej współpracy, gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie. Mamy nadzieję, że przysłuży się on nie tylko w pogłębieniu wiedzy o Muzeum, ale także podkreślać będzie wartości, kształtować osobowość, kierunkować upodobania i gusty artystyczne oraz przyczyni się do rozwoju umiejętności plastycznych młodych twórców.

Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach muzealnych, które mają na celu przygotować uczestników  do udziału w Konkursie. Warsztaty obejmować będą: Wykład o Muzeum i warsztaty plastyczne. Prace będą wykonywane w różnych technikach (do uzgodnienia).

Zajęcia odbywać się będą w klimacie wystawy zatytułowanej „230 lat Tomaszowa Mazowieckiego”

Cena warsztatów: 4 zł.
Niezbędne materiały:
Blok rysunkowy A4 / A3,
Grube pędzle / farby plakatowe lub pastele suche / olejne.

Metryczka