Opublikowano: 24 sierpnia 2015

Dyrektor Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego i opiekun działu historyczno – numizmatycznego zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców Tomaszowa i okolic, którzy posiadają pamiątki związane z mniejszościami narodowymi Tomaszowa.

We wrześniu b.r. będzie przeprowadzona częściowa modernizacja stałej wystawy historycznej. Planowane jest wyeksponowanie zabytków, poświadczających wielokulturowość naszego miasta. Interesują nas fotografie, dokumenty – związane z niniejszym tematem oraz różnego rodzaju przedmioty (np. religijne, związane z obrzędowością) charakteryzujące dane grupy ludności.

Wszystkie osoby, które chciałyby się z nami podzielić swoimi pamiątkami, proszone są o kontakt z Gabrielą Ziółkowską asystentem działu historyczno – numizmatycznego Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim, tel. 44 724 48 48.