Podsumowanie październikowych “Spotkań z przyrodą…”

Opublikowano: 31.10.2019

W październiku w Muzeum dwukrotnie odbyły się „Spotkania z przyrodą…”. Pierwsze z nich (18.10), poświęcone było survivalowi. Pan Maciej Sobański członek Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu Grupa Pilica opowiedział o tym jak rozpalać ogień za pomocą łuku ogniowego, jak i z czego budować schronienie, co jeść, a czego unikać w terenie. Na spotkanie przybyły m in. zuchy z 27 Tomaszowskiej Gromady Zuchowej. Kolejne spotkanie (25.10) zorganizowane z okazji Dnia Drzewa i Dnia Krajobrazu, a także setnej rocznicy utworzenia woj. łódzkiego poprowadził Pan Zbigniew Mocarski pracownik Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Po prelekcji wyświetlony został nowy film „Lato w Dolinie Środkowej Pilicy”, którego narratorem jest Pani Krystyna Wieczorek – poetka, autorka wielu książek o ziemi piotrkowskiej. Pod koniec spotkania rozdano sadzonki drzew i krzewów. Obydwa spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem.

20191018_181842.jpg