Opublikowano: 16 kwietnia 2012

Na pokaz, który odbył się 15 kwietnia przyjechało ponad 30 kotów zrzeszonych w Cut Club Łódź.

Można było podziwiać różne mruczki, zarówno długowłose, jak i całkiem nagie.  Przyjechały koty syberyjskie, brytyjskie, sfinksy kanadyjskie, kot syjamski, abisyński, ragdoll i  pers. Najliczniejszą grupą były koty rasy maine coon. Właśnie przedstawiciel tej rasy zwyciężył w konkursie publiczności pt. „Kocia Indywidualność”. Spośród głosów oddanych na zwycięskiego kota wylosowano 2 osoby, które otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów. Sędzia felinologiczny Pani Anna Wilczek pięknie opowiadała o poszczególnych rasach oraz prowadziła konkursy dla dzieci, nagradzając zwycięzców upominkami. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem.