Ruszają MUZEOTRASY

Opublikowano: 6 września 2018

Zapraszamy na spotkanie inaugurujące realizację muzealnego projektu edukacyjnego „MUZEUOTRASY – aktywne zwiedzanie tomaszowskiego Muzeum” , skierowanego do różnych grup wiekowych ( dzieci, młodzież i osoby dorosłe).

Projekt ma na celu przybliżenie uczestnikom, poprzez zajęcia warsztatowe i spotkania w Muzeum, specyfiki działalności placówki i jej zasobów. Obejmować będzie dziesięć spotkań muzealnych – w tym zajęcia warsztatowe przybliżające działalność Muzeum, , zbiory, ciekawostki , różnorodność metod upowszechniania Muzeum, różne formy komunikacji wizualnej, stymulacji polisensorycznej oraz wizytę studyjną „ Jak robią to inni” w interaktywnym muzeum Giganci Mocy w Bełchatowie, z  możliwością wybrania jednej z dwóch oferowanych przez Muzeum audiowycieczek.

Efektem Projektu będzie opracowanie przez uczestników bezpośrednich co najmniej dwóch tras zwiedzania tomaszowskiego Muzeum w  sposób interaktywny, nietypowy w formie, skierowanych do określonych, wybranych przez uczestników, grup odbiorców( np. rodziny, młodzież, seniorzy osoby dorosłe, zwiedzający indywidualny lub zwiedzający grupowo).

Projekt jest realizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu „ Koalicje Kultury” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu „ Bardzo Młoda Kultura 2016- 2018” .

Partnerami w realizacji Projektu są: Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim – Szkoła Podstawowa Nr 11 i niezależny artysta Kajetan Luteracki – Koordynator Projektu.

zaproszenie_gotowe-10.jpg