Seniorzy w Muzeum – inauguracja cyklu „Spotkania w pałacu hrabiego Ostrowskiego”

Opublikowano: 14 listopada 2019

20191030_160804_1.jpg

W dniu 30.10.2019 odbyła się  inauguracja cyklu spotkań  z Seniorami. Licznie przybyli seniorzy obejrzeli film „ W hrabskim pałacu” , który wprowadził wszystkich w intrygującą atmosferę muzealnych przestrzeni. Wystąpienie Doroty Bill- Skorupa dyrektora Muzeum w Tomaszowie im. hr. Antoniego Ostrowskiego na temat zaduszek, historii wierzeń i obchodów dnia 2 listopada zarówno w Polsce, jak i innych częściach świata podtrzymało tajemniczy nastrój i spowodowało chwilę zadumy. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem i uwagą. Refleksyjny nastrój, w jaki zostali wprowadzeni goście, przełamał fantastyczny występ chóru „ARTIS GAUDIUM” z Miejskiego Ośrodka Kultury filii Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, który zaśpiewał utwory „na ludową nutę”. Cała sala śpiewała i klaskała, tylko brak odpowiedniej ilości miejsca powstrzymał przybyłych przed tańcami.

Ewa Pazurek
Asystent Działu Oświatowego