Warsztaty plastyczne „Obraz – Kolor – Kształt”

Opublikowano: 12 lutego 2014

Wystawie „Taki sobie duet” która prezentuje malarstwo mistrza Mariana Panka i Jego ucznia – Artura Gierlicha, towarzyszą warsztaty plastyczne. Jedne pod hasłem „Gepas robi tatuaże i obrazy maże” – są to wtorkowe spotkania z „GEPASEM”, drugie „Obraz – kolor – kształt” prowadzone przez dział sztuki tomaszowskiego Muzeum. Na tych pierwszych uczestnicy mogą zapoznać się z historią tatuażu, zaprojektować i wykonać własny tatuaż na skórce od banana, za pomocą wykałaczki.
Na zajęciach „obraz – kolor – kształt”,  uczestnicy definiują co to jest obraz, kompozycja, oraz poznają różne kształty pola obrazowego. Za pomocą trzech kolorów tworzą różnorodne odcienie barw, malując kompozycje abstrakcyjną.
A oto galeria prac plastycznych, wykonanych w czasie warsztatów interaktywnych „Obraz – kolor – kształt”.
Autorami prac są uczniowie kl. III D, Szkoły Podstawowej Nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim. Opiekunem grupy była Pani Małgorzata Bocheńska – Nauczanie zintegrowane SP 12.

1.

wariatowy-plakat1.jpg
Tytuł pracy: „Wariatowy plakat”
Autorzy pracy: Julka Dula, Zuzia Kijewska, Klara Kozioł, Marika Lesiewicz.
2.

brzydkie-okulary1.jpg
Tytuł pracy: „Brzydkie okulary”
Autorzy pracy: Kacper Lula, Adam Radzyński, Maciek Wojtaszek, Piotr Zwardoń.
3.

palcowana-palma1.jpg
Tytuł pracy: „Palcowana palma”
Autorzy pracy: Maja Kosz, Wiktor Kowal, Wiktoria Reszka, Oliwia Rosińska.
4.

fala-barw1.jpg
Tytuł pracy: „Fala barw”
Autorzy pracy: anonimowi
5.

morze-odpadow1.jpg
Tytuł pracy: „Morze odpadów”
Autorzy pracy: Igor Adamczyk, Kuba Kacprzyk, Krzysiek Kozera, Wiktor Tyrański.
6.

kolorowe-drzewo1.jpg
Tytuł pracy: „Kolorowe drzewo”
Autorzy pracy: Ramona Jagodzińska, Jakub Kurc, Ania Pakowska, Oliwia Sygitowicz.
7.

zygzapowy-plakat1.jpg
Tytuł pracy: „Zygzapowy plakat”
Autorzy pracy: Zuzia Bezat, Lena Będzińska, Ania Krawczyk, Ola Nabiałek.