Opublikowano: 26 maja 2014

Za nami kolejne wydarzenie muzealne. 24 maja, w samo południe, na placu przed Muzeum rozbrzmiały sygnały myśliwskie, odegrane przez Zespół Sygnalistów Myśliwskich RABIEC Zarządu Okręgowego PZŁ w Piotrkowie Tryb.

W tak niecodzienny sposób rozpoczęliśmy nową wystawę zatytułowaną „O łowiectwie – inaczej….impresja kolekcjonerska”, na którą składają się fragmenty zbiorów pasjonatów ojczystej przyrody i łowiectwa, a zarazem kolekcjonerów: Izabeli Malec, Andrzeja Arcimowicza, Krzysztofa Mielnikiewicza, Edwarda Towpika i Andrzeja Wierzbieńca. Przesłanie wystawy przybliżył profesor Edward Towpik, przewodniczący Komisji Etyki, Tradycji i Promocji Łowiectwa Okręgowej Rady Łowieckiej w Warszawie. Licznie zgromadzeni goście degustowali przygotowaną przez pana Piotra Wypycha – dyrektora Oddziału Terenowego Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy regionalną potrawę – kugiel.

Zobacz również

Zapraszamy na odczyt prof. Witolda Jarno
Polskie Towarzystwo Historyczne Koło w Tomaszowie Mazowieckim, Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego i Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na odczyt...
Więcej
„Ja ileż wam winienem, o domowe drzewa” Adam Mickiewicz Pan Tadeusz (Księga IV, Dyplomatyka i łowy) Za nami spacer Pod koronami tomaszowskich...
Więcej

Partnerzy

Kontakt

Muzeum w Tomaszowie Maz. im. Antoniego hr. Ostrowskiego

ul. POW 11/15
97-200 Tomaszów Mazowiecki

Godziny otwarcia

Pon. nieczynne dla zwiedzających
Wt. 9:00 – 16:00
Śr. 9:00 – 16:00
Czw. 9:00 – 16:00
Pt. 9:00 – 16:00
Sob. 10:00 – 16:00
Niedz. 10:00 – 16:00

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 16:00

Cennik biletów