Opublikowano: 26 maja 2014

Za nami kolejne wydarzenie muzealne. 24 maja, w samo południe, na placu przed Muzeum rozbrzmiały sygnały myśliwskie, odegrane przez Zespół Sygnalistów Myśliwskich RABIEC Zarządu Okręgowego PZŁ w Piotrkowie Tryb.

W tak niecodzienny sposób rozpoczęliśmy nową wystawę zatytułowaną „O łowiectwie – inaczej….impresja kolekcjonerska”, na którą składają się fragmenty zbiorów pasjonatów ojczystej przyrody i łowiectwa, a zarazem kolekcjonerów: Izabeli Malec, Andrzeja Arcimowicza, Krzysztofa Mielnikiewicza, Edwarda Towpika i Andrzeja Wierzbieńca. Przesłanie wystawy przybliżył profesor Edward Towpik, przewodniczący Komisji Etyki, Tradycji i Promocji Łowiectwa Okręgowej Rady Łowieckiej w Warszawie. Licznie zgromadzeni goście degustowali przygotowaną przez pana Piotra Wypycha – dyrektora Oddziału Terenowego Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy regionalną potrawę – kugiel.