Opublikowano: 25 maja 2017

Do 18 czerwca br.w tomaszowskim Muzeum prezentowana jest niezwykła ekspozycja czasowa zatytułowana „Witamy w nanoświecie”.
Wystawa jest wyjątkowa, ponieważ w jej przygotowaniu brali udział uczniowie gimnazjów, techników i liceów z całej Polski. Ekspozycja jest podsumowaniem realizacji w Polsce międzynarodowego projektu edukacyjnego „Irresistible”, którego zadaniem było przybliżenie młodym ludziom zagadnień związanych z  odpowiedzialnymi badaniami naukowymi i innowacjami.

Wystawę tworzy kilkadziesiąt eksponatów, większość interaktywnych. Przedstawiają przykłady użycia nanotechnologii w codziennym życiu, np. w  medycynie, elektronice, domach. To nauka poprzez zabawę  i stanowiska interaktywne m.in.  sterowanie kamerą i poznawanie układu pokarmowego człowieka, tajniki zastosowania nanosrebra i nanozłota,  poznawanie nanodomku i zastosowanie nanotechnologii w wyposażeniu mieszkań, a także domino, klocki, gry, plansze i przeróżne modele.
Serdecznie zapraszamy zarówno dzieci jak i młodzież.

Ceny biletów wstępu:
Zwiedzanie wystawy bez przewodnika: 2 zł./os.
Warsztaty w scenerii wystawy: 4 zł./os.