Opublikowano: 21 lutego 2013

Informacje o wystawach czasowych i projektach edukacyjnych, które odbędą się
w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego
w marcu 2013:

WYSTAWY CZASOWE:

1. „Biennale 2011 – 2012” – wystawa prac członków Stowarzyszenia Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim.
Termin: 01.03 – 04.04.2013 r.
Organizatorzy: Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego, Stowarzyszenie Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim.

Wystawa „Biennale 2011 – 2012”, prezentująca twórczość artystyczną członków Stowarzyszenia Amatorów Plastyków w Tomaszowie Maz. jest zorganizowana w ramach wieloletniej współpracy SAP z tomaszowskim Muzeum. Na wystawie zaprezentowane będą prace o różnorodnej tematyce i wykonane w różnych technikach.

2. „Barwne horyzonty” w malarstwie Mirosławy Płachety.
Termin: 05.03 – 24.03.2013 r.
Organizatorzy: Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego.

W dniach od 5 do 24 marca Muzeum w Tomaszowie Maz. im. Antoniego hr. Ostrowskiego zaprasza na wystawę „Barwne horyzonty” w malarstwie Mirosławy Płachety.
Mirosława Płacheta od 25 lat związana jest z Tomaszowem Maz. Od wielu lat uczy plastyki w Szkole Podstawowej nr 14 w Tomaszowie Maz. Jest konsultantem w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim. Pełni funkcję doradcy metodycznego plastyki. Wykładała na studiach podyplomowych z zakresu nauczania plastyki na kilku uczelniach. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach zbiorowychi indywidualnych.
Na pytanie: dlaczego maluje, odpowiada: „Kiedyś marzyłam o tym, ze zostanę wielką artystką. Życie miało dla mnie inny scenariusz. Nie maluję aby być sławną, nie maluję aby sprzedać jak najwięcej. Maluję, bo lubię, bo mogę poszaleć z kolorem, pobawić się jak małe dziecko. To moja terapia, sposób na wyciszenie, na wolny czas, refleksja i relaks – taka uczta dla duszy”.
W myśl ostatnich słów zapraszamy do obejrzenia tych niezwykle barwnych i urokliwych tematów przyrodniczych.

PROJEKTY EDUKACYJNE:

1. „Z Ekologią na TY” – program edukacyjny współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w  Łodzi adresowany do uczniów klas IV szkół podstawowych.

2. „Muzealna Akademia Malucha” – IV edycja programu obejmującego cykl zajęć edukacyjnych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

WYDARZENIA KULTURALNO-OŚWIATOWE

1. XXV Kiermasz palm i pisanek wielkanocnych.
Termin : 22.03.2013 r. godz. 10.00 – 15.00
Organizator : Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego.

2. Wystawa pokonkursowa prac plastycznych – „Ekologia w domu”.
Termin : 29.03 -17.04.2013 r.
Organizator : Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego