Wydarzenie kulturalne roku

Opublikowano: 15 stycznia 2014

taki-sobie-duet.jpgJuż dziś tomaszowskie Muzeum zaprasza na wernisaż wystawy zatytułowanej „Taki sobie duet”. Prezentować będziemy obrazy Mariana Panka,  artysty malarza, scenografa teatralnego i nauczyciela akademickiego, oraz Artura „Gepas” Gierlicha, absolwenta Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, ucznia Mariana Panka.

Marian Panek uczeń prof. Jonasza Sterna, na krakowskiej ASP a obecnie ad. Katedry Malarstwa, Wydziału Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Autor licznych publikacji o sztuce oraz koncepcji i projektu scenariusza wystawy problemowej „Polscy surrealiści” (Częstochowa 1995). Uprawia działalność w zakresie: malarstwa, rysunku, scenografii teatralnej, performance. Zajmuje się krytyką artystyczną w pismach artystyczno-literackich.

Artur  Gierlich, Dyplom malarski z wyróżnieniem otrzymał w Zakładzie Malarstwa i Rysunku. W 2002 roku uzyskał dyplom grafika komputerowego w policealnym studium grafiki komputerowej Business School w Warszawie.
Od marca 2008 roku prowadzi w Tomaszowie Mazowieckim autorską pracownie tatuażu połączone z autorską galerią malarstwa.
Mieszka obecnie w Warszawie i częściowo w Spale, gdzie w domowej pracowni maluje i tworzy swój mały świat. Ma na swoim koncie niezliczoną ilość wystaw zbiorowych w wielu miastach Polski.
Jego drugą pasją są tatuaże które sam projektuje i wykonuje, i za które otrzymał wiele wyróżnień i nagród.

Wernisaż odbędzie się 25 stycznia (sobota) 2014 r. o godz. 17.00.

Wystawę w tomaszowskim Muzeum będzie można oglądać od 26.I do 2.III. 2014 r.