Z Torunia do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku.

Opublikowano: 20 maja 2013

Wystawa „Z Torunia do gwiazd. przygotowywana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, jest Opowieścią o Mikołaju Koperniku”. Celem wystawy jest zaprezentowanie i popularyzowanie postaci Mikołaja Kopernika, w nowoczesny i atrakcyjny sposób. Technika XXI w. daje nam takie możliwości.Ekspozycja ma charakter modułowy, a w poszczególne części wpisana została narracja o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika, ze szczególnym zaznaczeniem epokowego odkrycia w dziedzinie astronomii.

Na wystawie są pokazane zabytki, mówiące o życiu codziennym mieszczan toruńskich z drugiej połowy XV i pierwszej połowy XVI wieku, są to m.in. późnośredniowieczna ceramika, naczynia klepkowe, monety).
Dodatkowym walorem wystawy są specjalne punkty aktywizujące, dające możliwość odbiorcom w interaktywny sposób lepszego poznania i zrozumienia tak wybitnej i wszechstronnej postaci jaką był Mikołaj Kopernik.

W obrębie ekspozycji pojawiają się także elementy multimedialne, czyli specjalne punkty, które w interaktywny sposób dają odbiorcy możliwość lepszego poznania i zrozumienia odkryć astronomicznych polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Punktem kulminacyjnym wystawy jest „przeniesienie” zwiedzającego w symboliczną przestrzeń uniwersum: spojrzenie na (ruchomy) układ heliocentryczny z wyjątkowej perspektywy.
Wszystkie te elementy decydują o głównie edukacyjnym charakterze wystawy.

Wystawie towarzyszą ZAJĘCIA INTERAKTYWNE na które serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. Zapisy u pani Jolanty Goździk pod numerem telefonu 44 7244848.

Wystawa eksponowana będzie w sali wystaw czasowych Muzeum do 14 lipca br.

z-torunia-do-gwiazd1.jpg