Opublikowano: 11 lipca 2013

„Z Torunia do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku” – wystawa poświęcona słynnemu astronomowi, cieszy się dużym zainteresowaniem . Wystawa ma charakter modułowy, gdzie w poszczególne części wpisana jest narracja o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika.

Dzięki swej formule jest niezwykle interesująca . Poprzez różne formy działania aktywizuje uczestników zajęć i  zmusza niejako do czynnego zwiedzania. Zarówno młodzież jak i przedszkolaki chętnie kaligrafowali gęsim piórem i atramentem, świetnie bawili się podczas przymierzania stroju bogatego kupca i sukni mieszczki . Z uśmiechem na twarzy rywalizowano podczas układania puzzli przedstawiających najsłynniejszy portret Mikołaja Kopernika.

Poniżej prezentujemy zdjęcia seniorów Domu Dziennego Pobytu oraz przedszkolaków z Przedszkola Nr 6 w  Tomaszowie Maz. im. M. Kownackiej , uczestników warsztatów muzealnych: