Opublikowano: 15 kwietnia 2016

Konkurs ma charakter międzynarodowy. Głównym organizatorem jest Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Pałac w Wilanowie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs Plastyczny adresowany jest do Dzieci i Młodzieży w wieku od 5 do 19 lat.

Od wielu lat tomaszowskie Muzeum jest organizatorem wstępnego etapu miejsko – powiatowego konkursu „Moja przygoda w Muzeum”.
Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego i Starosta Powiatu Tomaszowskiego.
Tomaszowskie Muzeum rokrocznie odwiedza kilkanaście tysięcy osób, w tym w większości dzieci i młodzież, którzy uczestniczą w różnego rodzaju projektach, takich jak: Noc w Muzeum, Muzealna Akademia Malucha, Spotkania z literaturą, wystawy i koncerty etc.. Większa interaktywność prowadzenia zajęć w klimacie wystaw sprawia, że ekspozycje są łatwiejsze w odbiorze i bardziej atrakcyjne dla dzieci i młodzieży. Każda wizyta w muzeum, która zaowocowała wykonaniem pracy plastycznej była przygodą, czymś szczególnym, zasługującym na zapamiętanie i uwiecznienie. Od wielu lat Konkurs „Moja przygoda w Muzeum” stwarza takie możliwości.
Cieszy nas, że tomaszowskie Muzeum jest placówką tak chętnie odwiedzaną przez młode pokolenia.
Mamy nadzieję, że i tym razem dzieci i młodzież pokażą na swojej pracy tą wyjątkowość która towarzyszyła im podczas wizyty w Muzeum.
Podsumowanie etapu miejsko – powiatowego odbędzie się w 13 czerwca 2016 r. o godz. 11.00 w tomaszowskim Muzeum, ul. P.O.W. 11/15

Finał XXXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Moja Przygoda w Muzeum” odbędzie się we wrześniu w Toruniu. Wystawa prac będzie udostępniona w Ratuszu Miejskim w Toruniu oraz na stronie internetowej Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Regulamin konkursu Moja Przygoda w Muzeum