Opublikowano: 5 czerwca 2012

Czy jeż nosi na grzbiecie jabłka? Czy bociany jedzą żaby? Dlaczego jaszczurki zmieniają kolory? Czy z jaszczurki da się zrobić naleśnika?  Czy wąż ma zimną  i wilgotną skórę? Czy małpy jedzą banany? Czy jaja orła są tej samej wielkości co jaja sowy?

Na te i inne pytania odpowiadał p. Piotr Tomasik – Kierownik Działu Dydaktycznego Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi, który  29 maja br. gościł w tomaszowskim Muzeum .

Były to niezwykłe trzy spotkania , podczas których uczestnicy, uczniowie klas I – III szkół podstawowych nie tylko mogli poszerzyć wiedzę z zakresu przyrody, dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia zwierząt, zwłaszcza afrykańskich, bowiem spotkania odbywały się w scenerii wystawy czasowej pt,. „ Zwierzęta dzikiej Afryki” oraz szczegółów dotyczących pracy w ogrodzie zoologicznym , ale  mogli także dotknąć podopiecznych pana Piotra Tomasika, którzy przyjechali wraz z nim do Tomaszowa – jeża, jaszczurkę pustynną, węża dusiciela i jaja różnych gatunków zwierząt.

Spotkania wzbudzały wiele emocji , a po ich zakończeniu wielu uczniów  zapowiedziało, że będzie w przyszłości przyrodnikami lub pracownikami ogrodu zoologicznego.

mgr Dorota Bill – Skorupa