Mowa pogrzebowa z okoliczności nabożeństwa żałobnego za duszę Ś.P. ANTONIEGO WOJEWODY OSTROWSKIEGO

Opublikowano: 1 stycznia 2016

„Mowa pogrzebowa z okoliczności nabożeństwa żałobnego, odbytego w Paryżu, w kościele św. Rocha, na dniu 16go grudnia R.P. 1845, za duszę Ś.P. ANTONIEGO WOJEWODY OSTROWSKIEGO, Generała Gwardii Narodowej Warszawskiej, zmarłego na wygnaniu, w schronieniu swojem Madery, koło Tours, parafii Vernou, dnia 4go grudnia, a pogrzebanego tamże, d. 9go t.m. i r.” powiedziana przez X. Hieronima Kajsiewicza , wydana w Paryżu 1847 r. przez Księgarnię Katolicką Polską.

Publikacja ta jest wiarygodnym źródłem wiedzy dotyczącym nie tylko osoby wybitnego Polaka, ale również zawiera wiele cennych informacji historycznych z okresu niepodległościowych zrywów patriotycznych XIX wieku.

mowa_pogrzebowa.JPG