Towarzystwo Przyjaciół Muzeum

pzf.jpgKOŁO „MIEJSKIE” POLSKIEGO ZWIĄZKU FILATELISTÓW
W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

KRÓTKA HISTORIA KOŁA

W marcu 1963r. powstało koło o nazwie „Śródmieście”, dzieje się to w Zakładowym Domu Kultury „Włókniarz”.
Zebranie założycielskie 23 członków Koła odbyło się 24 lutego br. , przewodniczącym został Aleksander Łukaszewicz, sekretarzem – Kazimierz Hendler, skarbnikiem – Tadeusz Zieliński, członkiem – Wiktor Mazurek.
W ciągu tego roku Koło powiększyło się do 80 członków i zorganizowało trzy koła młodzieżowe, skupiające 65 uczestników.
Od 1981r. przewodniczącym Koła jest kol. Jan Rybak. W skład Zarządu wchodzą jeszcze kol. Wiktor Mazurek i Marek Młynarczyk. Koło aktualnie liczy 25 członków.
W latach 1988-1993 Koło miało swoją siedzibę w Spółdzielczym Ośrodku Kultury „Przyjaźń”. Od 1993r. Koło ma swoją siedzibę w Muzeum, gdzie w  niedzielne przedpołudnia tomaszowscy miłośnicy znaczków odbywają spotkania wymienne.
Członkowie Koła promują filatelistykę, organizują giełdy kolekcjonerskie, pokazy, wystawy, publikują artykuły i materiały o  swoich zbiorach, gromadzonych , opracowywanych i systematycznie wzbogacanych.
Od 2000r. w Urzędzie Pocztowym Nr.1 posiadamy do swojej dyspozycji gablotę gdzie są pokazywane mini wystawki filatelistyczne.
Koło było również organizatorem, współorganizatorem kilkudziesięciu wystaw, pokazów, wernisaży filatelistycznych.
Kolekcjonerzy walorów pocztowych nieodmiennie uprawiając swoje hobby wierzą, że znaczek kształci, uczy , wychowuje i bawi.
Przy naszym Kole istnieje również Koło Młodzieżowe PZF, o którego sukcesach napiszemy w kolejnych odcinkach.
Na nasze niedzielne spotkania przychodzą nie tylko filateliści, ale numizmatycy, filokartyści, militaryści i inni.

Zapraszamy na nasze spotkania w każdą niedzielę do MUZEUM w godz. od 11.00 do 12.30.

Gwarantujemy również na naszych spotkaniach fachową, uczciwą informację dot. filatelistyki i posiadanych zbiorów.

ZOSTAŃ CZŁONKIEM POLSKIEGO ZWIĄZKU FILATELISTÓW

Poniżej pokazujemy dwa datowniki okolicznościowe wydane z naszej inicjatywy.

filat1.jpg
10.10.1973r. – całostka wydana z okazji Wystawy Filatelistycznej – NAUKA, KULTURA, SZTUKA.

filat2.jpg
19.09.2003r. – całostka wydana z okazji 40 – lecia naszego koła.

Jan Rybak – przewodniczący koła

Bilet za warsztaty muzealne dla Muzealnej Akademii Malucha 8,00 zł/os.