W dniu 20.05.br. koło nasze gościło v-ce prezesa ZG PZF kol. Romana Babuta, który  „ wpadł na chwilę do Tomaszowa”, spotkać się z filatelistami tomaszowskimi i nie tylko z nimi. Na spotkaniu byli również filokartyści, militaryści, przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa, którzy byli ciekawi jak filateliści bawią się w swoje hobby.

Trzeba przyznać, że z ciekawością wysłuchali kol. R. Babuta, zadawali dużo pytań.

Przede wszystkim  dla nas filatelistów była to ciekawa lekcja na temat budowy eksponatu. Myślę, że każdy zaawansowany filatelista chciałby kiedyś zaistnieć swoim eksponatem na wystawie i po to jest potrzebna wiedza od doświadczonych filatelistów, a takim właśnie jest kol. Roman Babut. Na podstawie swojego eksponatu jedno ekranowego pt. „PRZETRWAĆ Z HONOREM” mogliśmy  naocznie się przekonać jak jest to trudny temat ale pobudzający do gromadzenia materiału i budowania  zbioru. Mieliśmy szansę naocznie zobaczyć dotknąć kilku rarytasów filatelistycznych. Kol. Roman z dużą swobodą, ogromną wiedzą przekazywał ją nam i nie zauważyliśmy kiedy minęły dwie godziny naszego spotkania.

Osobiście otrzymałem kilka konkretnych uwag dot. mojego zbioru, który obrazuje historię Poczty w Tomaszowie.

Mamy wśród nas bardzo dobrego młodzieżowego filatelistę, który jest członkiem Koła Młodzieżowego, tj. kol. Konrad Andraczek, który ostatnio na wystawie filatelistycznej we Wrocławiu  za swój eksponat pt. „UROKI POLSKIEJ MOTORYZACJI” uzyskał Dyplom w randze DUŻEGO MEDALU POZŁACANEGO  wraz z GRAND PRIX wystawy.  GRATULUJEMY..

Nasze Koło będzie w przyszłym roku obchodzić 50 lecie działalności, główne uroczystości planujemy na  lipiec – sierpień 2013r. Zapraszamy.

Poniżej kilka zdjęć z naszego spotkania.

Partnerzy

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Koło Filatelistyczne Kalejdoskop Kulturalny Reymont Moniuszko Park Rodego Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny

Kontakt

Muzeum w Tomaszowie Maz. im. Antoniego hr. Ostrowskiego

ul. POW 11/15 97-200 Tomaszów Mazowiecki

Godziny otwarcia
Pon. nieczynne dla zwiedzających
Wt. 10:00 - 15:45
Śr. 10:00 - 15:45
Czw. 10:00 - 15:45
Pt. 10:00 - 15:45
Sob. 10:00 - 15:45
Niedz. 10:00 - 15:45
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 - 16:00
Bilety na wystawy stałe
Bilet wstępu normalny 8,00 zł/os.
Bilet wstępu ulgowy 4,00 zł/os.
Bilet z Kartą Dużej Rodziny 3,00 zł/os.
Dzieci do lat 7 (zwiedzanie indywidualne) wstęp bezpłatny
Sobota wstęp bezpłatny