Opublikowano: 8 maja 2013

18 kwietnia odbył się II etap konkursu wiedzy ekologicznej uczestników Programu edukacyjnego „Z ekologią na ty” realizowanego w Muzeum , dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 56 uczniów, przystąpiło 48 . Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test wiedzy z podstaw ekologii zdobytej podczas realizacji Programu edukacyjnego „Z ekologią na ty” prowadzonego przez kustosza działu przyrodniczego mgr Ewę Przybysz.

Test składał się z 40 pytań zamkniętych dwóch otwartych. 7 maja odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Komisja w składzie: Halina Szczucińska – z-ca naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Tomaszowie Maz. Zbigniew Mocarski – Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy Ewa Przybysz – kustosz działu przyrodniczego przyznała 30 nagród rzeczowych na kwotę 1500 zł.
Nagrody ufundował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dyrektor Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy dołączył do nagród swoje publikacje.

Komisja przyznała 9 wyróżnień :

• Szkoła Podstawowa Nr 1 : Ola Badek, Filip Jędrychowicz, Wiktoria Janas, Roksana Firmowska, Ola Kochanowska,
  • Szkoła Podstawowa Nr 13 : Natalia Woźniak,
  • Szkoła Podstawowa Nr 12 : Maja Gorzeń,
  • Szkoła Podstawowa Nr 14 : Wioletta Dolewka,
  • Zespół Szkół Nr 8 : Julia Woldanowska.

Dziesięć trzecich miejsc :

• Szkoła Podstawowa Nr 1 : Majka Ogłuszka, Paulina Pająk,
  • Szkoła Podstawowa Nr 7 : Oliwia Sobczak,
  • Szkoła Podstawowa Nr 12 : Monika Rybak, Hanna Sęk, Karolina Zań,
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 4: Marta Dąbrowska, Inga Czeretowicz,
  • Zespół Szkół Nr 4 : Tomasz Goździk,
  • Zespół Szkół Nr 8 : Filip Pęczek

Osiem drugich miejsc :

• Szkoła Podstawowa Nr 1 : Natalia Kałużna, Jakub Gamrot,
  • Szkoła Podstawowa Nr 12 : Jakub Lasota, Ada Chachuła, Adrianna Szewczyk,
  • Szkoła Podstawowa Nr 14 : Kacper Pastuszka,
  • Zespół Szkół Nr 4 : Wojtek Błasiak,
  • Zespół Szkół Nr 8 : Justyna Gwizdoń

Trzy pierwsze miejsca :

• Szkoła Podstawowa Nr 1 : Alicja Głowa,
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 2 : Aleksandra Madej,
  • Zespół Szkół Nr 8 : Hubert Borzuta.

Laureaci konkursu wiedzy ekologicznej i konkursu plastycznego ”Ekologia w domu” w dniu 14 maja pojadą na wycieczkę do Przedborskiego Parku Krajobrazowego, dofinansowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Serdecznie gratulujemy laureatom.