Opublikowano: 26 lutego 2015

Ośrodek Kultury „Tkacz” serdecznie zaprasza do udziału w projekcie teatralnym „Nie/Pamięć. Teatr w Tomaszowie Mazowieckim”, w ramach którego powstanie spektakl inspirowany listami z tomaszowskiego getta.

Przedstawienie będą przygotowywać trzy, równolegle pracujące grupy warsztatowe: dramaturgiczna, aktorska oraz scenograficzno-kostiumograficzna. Projekt kierowany jest przede wszystkim do młodzieży, ale gorąco zachęcamy do współpracy także dorosłych i seniorów. Warsztaty będą trwać od 1 do 31 lipca bieżącego roku w Ośrodku Kultury „Tkacz”. Pragniemy, aby przygotowany spektakl został zaprezentowany zarówno ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej publiczności. Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Teatr 2015 – Promesa: 250-lecie teatru publicznego w Polsce. Edukacja teatralna i promocja teatru” i jest kontynuacją projektu „Pasaże Pamięci – spotkanie z kulturą tomaszowskich Żydów”. Pomysłodawczynią i koordynatorką projektów jest Justyna Biernat, która wkrótce poda szczegółowe informacje o harmonogramie i rekrutacji uczestników.
Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu: [email protected]

Materiał nadesłany