NOC MUZEÓW 2020 inna niż wszystkie – on-line

Opublikowano: 14 maja 2020

Od 2007 roku Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego włącza się w Europejską Noc Muzeów– wyjątkowe wydarzenie, podczas którego publiczność może zwiedzać muzealne wnętrza w godzinach wieczornych i uczestniczyć w specjalnie przygotowanych na ten wieczór atrakcjach  kulturalnych organizowanych we współpracy z instytucjami partnerskimi. W tym roku Noc Muzeów przypada 16 maja. Wszystkie wcześniejsze plany uległy zmianie ze względu na sytuację epidemiologiczną. Tegoroczna Noc Muzeów będzie wyjątkowa – inna niż wszystkie – online. Zapraszamy 16 maja od godziny 18.00 na nasz profil społecznościowy. Przygotowanych zostało wiele atrakcji, tradycyjnie we współpracy z  Urzędem Miasta w Tomaszowie Mazowieckim i instytucjami partnerskimi tj. Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia  im. prof. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim, Archiwum Państwowym w Piotrkowie Trybunalskim, 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim i Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim  . W programie m.in.: wspomnienie poprzednich edycji Nocy Muzeów, występy online uczniów PSM w Tomaszowie Mazowieckim, prezentacje filmów promujących działania instytucji partnerskich oraz wirtualne zwiedzanie ekspozycji stałych. Może jak co roku  pojawi się Biała Dama… Bądźcie z nami!

Szczegółowe atrakcje wkrótce.

Zapraszamy serdecznie!