O łowiectwie inaczej… impresja kolekcjonerska

Opublikowano: 24 maja 2014

Już od najbliższej soboty ( 24 maja ) w sali wystaw czasowych Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego prezentowana będzie wystawa pt. O łowiectwie inaczej…. impresja kolekcjonerska”, zorganizowana z inicjatywy Komisji Etyki, Tradycji i Promocji Łowiectwa Okręgowej Rady Łowieckiej w Warszawie. Składają się na nią fragmenty zbiorów pasjonatów ojczystej przyrody i łowiectwa, a zarazem kolekcjonerów: Izabeli Malec, Andrzeja Arcimowicza, Krzysztofa Mielnikiewicza, Edwarda Towpika i Andrzeja Wierzbieńca. Celem ekspozycji jest  pokazanie łowiectwa w nieco innej perspektywie. Łowiectwo było  inspiracją dla artystów. Z myślistwa wyrosła odrębna architektura, sztuki plastyczne, literatura.
Mam nadzieję, że  zgromadzone na wystawie eksponaty pozwolą spojrzeć  na łowiectwo inaczej.

Wystawa eksponowana będzie do 6 lipca.

Serdecznie zapraszamy.

Ewa Przybysz