Opublikowano: 14 grudnia 2016

Raz w roku tomaszowskie Muzeum organizuje nietypową, jednodniową wystawę. Jest to pokaz kotów rasowych zrzeszonych w Supreme Cat Club Łódź.

Koty zawsze fascynowały, urzekały majestatycznym pięknem,  intrygowały swoją niezależnością. Jak co roku koty rasy maine coon, brytyjskie, rosyjskie niebieskie, Neva Masquarade wzbudzały podziw. Cieszymy się , że to wydarzenie stało się imprezą rodzinną. Towarzyszące pokazowi atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszej publiczności. Dzieci chętnie malowały przygotowane przez muzeum i hodowców kolorowanki kotów, a po „koci makijaż” ustawiały się kolejki. Konkurs publiczności pn. „Kocia indywidualność”  wzbudził dużo emocji. W tym roku zwyciężyły 2 koty- nr 52 maine coon  z hodowli Fidelland i nr 51 ragdoll z hodowli Dorwil. Nagrody dla hodowców i wylosowanych osób z publiczności, które zagłosowały na zwycięskie koty  ufundowało Stowarzyszenie Kotów Rasowych Supreme Cat Club Łódź.

Ewa Przybysz