Tomaszów w malarstwie z lat 70.XX w

Opublikowano: 16 kwietnia 2020

W latach 70. XX wieku odbywały się w Tomaszowie Mazowieckim plenery malarskie, skupiające warszawskie i łódzkie środowisko artystyczne. Okazało się, że Tomaszów  i jego okolice są doskonałym miejscem na tego typu spotkania.  Ich efektem  jest bogata kolekcja malarstwa współczesnego, zgromadzona w dziale sztuki tomaszowskiego muzeum. Fragment tej kolekcji którą wybrałam dla Państwa, prezentujemy w Wirtualnej Galerii Malarstwa. Jest to wystawa tematyczna, poświęcona naszemu miastu, z okazji przypadającej w 2020 roku, 190 rocznicy nadania praw miejskich Tomaszowowi Mazowieckiemu.  Zobaczmy  jak niektórzy  znani artyści, gdyż nie sposób wymienić wszystkich, utrwalili na płótnach  unikatowe już dziś fragmenty miasta.

Artyści w swoich pracach wykazują rozmaitość w zakresie podejmowanych tematów choć w tym przypadku mamy do czynienia z prezentacją podstawowego wątku, a mianowicie pokazania naszego miasta, jego różnych zakątków i życia codziennego mieszkańców przez pryzmat indywidualnych rozważań artystycznych. Ich wysiłek twórczy dostrzegamy w wypracowaniu  osobistego sposobu wypowiedzi i stylu.

Grażyna Srebrzyńska – dział sztuki

Wirtualna Galeria Malarstwa

Tomaszów Mazowiecki

Fragmenty miasta w malarstwie z lat 70.XX w.

Znacie te miejsca?