Zaproszenie na wykłady 21 i 26 marca 2014

Opublikowano: 12 marca 2014

zaproszenie_pk.png21 marca br. o godzinie 12.00 odbędzie się w Muzeum wykład prof.Marka Dutkiewicza p.t.”Powstanie Kościuszkowskie-pierwsze powstanie narodowe”.
Wykład odbędzie się z okazji przypadającej w marcu 220 rocznicy wybuchu Powstania Kościuszkowskiego.Prof.UJK dr hab. Marek Dutkiewicz jest dziekanem Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – Filia w Piotrkowie Tryb. Wykład poprzedzi uroczystość przekazania dla Muzeum w Tomaszowie Maz. dokumentu dotyczącego historii działającej niegdyś w Tomaszowie Szkoły Aleksandryjskiej. Darczyńcą jest I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz.
Wstęp na wykład bezpłatny.

zaproszenie_mmb.png26 marca br.o godzinie 12.00 odbędzie się w Muzeum wykład prof. Marii Magdaleny Blombergowej p.t.”Losy rodzin ofiar zbrodni katyńskiej”.
Profesor M.M.Blombergowa jest pracownikiem naukowym Instytutu Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego.Jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich.
Wstęp na wykład płatny: dorośli 3 zł, młodzież 2 zł.