„Karty z dziejów Tomaszowa”

Opublikowano: 7 grudnia 2018

W ostatnich dniach ukazało się opracowanie zbiorowe pt. „Karty z dziejów Tomaszowa Mazowieckiego. W 100. rocznicę odzyskania nieodległości przez Polskę oraz 230-lecie powstania miasta”, wydane nakładem Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego i Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim. Patronat nad wydaniem książki objął Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko. Książka objętości 296 stron zawiera kilkanaście artykułów autorów związanych z różnymi placówkami naukowymi, poświęconych wielu (często mało znanym) aspektom historii Tomaszowa, ze szczególnym uwzględnieniem okresu odzyskania niepodległości i pierwszych lat wolnej Rzeczypospolitej. Opracowanie zredagowali dr Andrzej Wróbel (kierownik Oddziału w Tomaszowie Mazowieckim piotrkowskiego Archiwum Państwowego) i dr Daniel Warzocha (asystent działu historyczno-numizmatycznego tomaszowskiego Muzeum). Publikacja wpisuje się w obchody stulecia odzyskania nieodległości przez Polskę niepodległości Polski. Jej wydaniem kończymy obchody 230-lecia istnienia Tomaszowa Mazowieckiego. Książkę można nabyć w siedzibie Muzeum w cenie 25 zł. Zapraszamy do lektury.
dr Daniel Warzocha
asystent działu historyczno-numizmatycznego Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego

karty.jpg